Nr katalogowy: 612
Talerz huculski z ptakiem
Pokucie - wyrób ludowy nie ustalonego garncarza,
2 ćw. XX w. (okres międzywojenny)
o wąskim kołnierzu i konicznym uskoku między lustrem i kołnierzem. Dekoracja w tonacji brązowozielono-żółtej, o rytym konturze, roślinno-ornamentalna; pośrodku lustra ptak podobny do koguta, pomiędzy czterema gwiazdami na przemian z liściastymi pędami; wokół kołnierza szlak zębów i kółek. Powierzchniowe ubytki szkliwa w lustrze, na kołnierzu i konicznym otoku;
glina garncarska, pobiałka, farby ceramiczne (brąz, zieleń, żółty), szkliwo ołowiowe; wys. 3 cm, średnica 31 cm; na nie szkliwionym spodzie ryta sygnatura odręczna cyrylicą: Wierbiwjeny?, druk czarny: C 4,15 (cena 4,15?).
Pokucie - wyrób ludowy nie ustalonego garncarza, 2 ćw. XX w. (okres międzywojenny)