Nr katalogowy: 608
Tancerka
Polska, Katowice, wytwórnia porcelany Steatyt
Zbigniewa Buksowicza, lata 60. / 70. XX w.
na płaskiej, romboidalnej podstawie młoda tancerka w zielonych szortach, granatowej kryzie i rękawiczkach, wykonująca ekspresyjnie taneczne pas, z uniesioną wysoko, zgiętą lewą nogą; podtrzymuje prawą ręką skraj trenu (szala?), rozkładającego się za nią wachlarzowo; porcelana, farby naszkliwne - opalizujące, złocenia;
wys. 26,5 cm; sygn. drukiem brązowym: stylizowany wazon z wpisanymi literami ZB i kwiatowymi uchwytami, powyżej: STEATYT.
Polska, Katowice, wytwórnia porcelany Steatyt Zbigniewa Buksowicza, lata 60. / 70. XX w.
Figurka utrzymana w stylu Art Deco, naśladuje plastykę figuralną międzywojenną z Wiednia i wytworni Rosenthala