Naum Lwowicz ARONSON (1872-1943)
Nr katalogowy: 213
Popiersie Lwa Tołstoja
brąz patynowany,
Francja?, pocz. XX w.
na nieregularnej podstawie - popiersie starca z długą brodą, wysokim czołem, głęboko osadzonymi oczami i krzaczastymi brwiami; głowa ujęta wysokim kołnierzem; z boku sygnatura: „N. Aronson / 1902”;
brąz patynowany, wys. 18 cm, szer. 10,8 cm, głęb. 9,5 cm.
Francja?, pocz. XX w.
Niewielkie rzeźby portretowe Aronsona, utalentowanego rzeźbiarza rosyjskiego odlewane były m. in. w paryskich firmach - Alexisa Rudiera, Edmonda-Paula Grueta i in.