F. ZWIERZEJEWSKI (XX w.)
Nr katalogowy: 208
Łucznik
brąz patynowany, alabaster;
Polska, 1 ćw. XX w.
figura nagiego młodzieńca napinającego łuk; ciało dynamicznie wychylone do przodu; na podstawie sygn.: „Zwierzejewski”; cokolik z alabastru, toczony, profilowany;
brąz patynowany, alabaster; wys. 27 cm, szer. 20,7 cm, głęb. 13 cm.
Polska, 1 ćw. XX w.