Charles CUMBERWORTH (1811-1852)
Nr katalogowy: 207
„Petits Blancs”
brąz, odlew patynowany;
Francja; przed poł. XIX w.;
Kreolska piastunka z białymi dziećmi na kolanach; bosa, w fałdzistej sukni osuwającej się z ramion i turbanowym zawoju na głowie; obok koszyk z egzotycznymi owocami; w rękach dzieci bukieciki kwiatków; od frontu na owalnej podstawie tytuł rzeźby: „PETITS BLANCS”;
na wierzchu przy krawędzi sygnatura: „C. Cumberworth”;
brąz, odlew patynowany; na spodzie wybity numer: „225”; wys. 34,5 cm, szer. 25 cm, głęb. 21 cm.
Francja; przed poł. XIX w.;
odlew późniejszy.