Nr katalogowy: 908
Komodka intarsjowana, w manierze rokokowej
konstrukcja sosnowa, okleiny z różnych odmian
orzecha; Europa Zachodnia, XIX w.
na 4 wysokich, ugiętych nóżkach; front wykrojony faliście, z dwiema szufladami; boki proste, blat falisty od frontu, z lekko łukowym wykrojem krawędzi bocznych; mebelek dekorowany na licach szuflad intarsją z motywem gałązek kwiatowych, a na bocznych ściankach i blacie - wiązankami barwnych kwiatów, w filetowym obramieniu; uchwyty szuflad i kluczyny - z brązu złoconego (wtórne);
konstrukcja sosnowa, okleiny z różnych odmian orzecha, intarsje - drewna owocowe, orzechowe, oliwkowe, barwione i podpalane;
wys. 82 cm, szer. 61 cm, głęb. 46,5 cm.
Europa Zachodnia, XIX w.