Nr katalogowy: 608
Ecritoire neorokokowy
Berlin , Królewska Manufaktura Porcelany (KPM),
1 poł. XX w.
na owalnej nerkowej podstawie, kanelowanej faliście wokół kołnierza podstawie, z dwoma okrągłymi niskimi, ażurowymi koszyczkami - dwa koniczne, puklowane pojemniczki: kałamarz (bez pokrywki) i piasecznica; wokół podstawy i pojemników dekoracja reliefowa z rocaillami i liściastymi złoceniami, podmalowana seledynowo i różowo, z drobnymi barwnymi rzutami i gałązkami kwiatowymi oraz owadami (żuki, biedronki, motyle);
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; podstawa: wys. 4,2 cm; 24,5 x 16,8 cm, pojemniki: wys. 6,8 cm;
sygn. kobaltem podszkl. berło, wyciski literowe na pojemnikach (]:, Z, Y).
Berlin , Królewska Manufaktura Porcelany (KPM), 1 poł. XX w.