Nr katalogowy: 607
Trzy talerze z dekoracją Zwiebelmuster
Miśnia, 2. poł. - XIX w. - pocz. XX w.
płytkie talerze deserowe z wycinaną plecionką ażurową w trzech segmentach na kołnierzu na przemian z trzema rocaillowymi owalnymi kartuszami z wpisanym motywem kwiatowym, w lustrze kompozycja kwiatowa z pędem bambusa, w typie dalekowschodnim; dekoracja kobaltowa uzupełniona naszkliwnie czerwienią i złoceniami;
porcelana, kobalt podszkliwnie, czerwień żelaza naszkliwnie, złocenia; wys. 3,6 cm, średnica 24 cm;
sygnatury: 1) kobaltem podszkl. skrzyżowane miecze z podwójną rękojeścią i cyfra 10., ryte: 2, wyciski: 8.72, złotem: 25;
2) kobaltem podszkl. skrzyżowane miecze i 21, ryte 2, wyciski: 2, 72; 3) kobaltem podszkl. skrzyżowane miecze i 75., ryte X, 2 +, wycisk: 10.
Niewielkie różnice w szczegółach dekoracji i sygnaturach wskazują, że talerze pochodzą z różnego okresu: 1) i 2)- z drugiej połowy XIX wieku, talerz 3) - z początku XX wieku.