Nr katalogowy: 605
Zespół naczyń aptecznych (laboratoryjnych)
Niemcy, Miśnia, wytwórnia Rosenthala
- zakład w Marktredwitz, XX w.
zespół dwudziestu dziewięciu naczynek: dwadzieścia sześć tygielków wysmukłych, lekko rozchylonych ku górze, w czterech wielkościach, oznaczonych napisami: 102/1 (8 szt.), 101/2 (14 szt.), 101/4B (2 szt.) i 101/3 (2 szt.); trzy tygielki z dziobkiem modelowanym w krawędzi;
porcelana biała cienkościenna; tygielki wysmukłe - wys. 2,5 cm (8 szt.), 3,4 cm (14 szt.), 4,9 cm (2 szt.) i 3,7 cm (2 szt.); tygielki z dziobkiem - wys. 1,6 cm;
sygn. drukiem zielonym: korona zamknięta/ Rosenthal/ MARKTREDWITZ/ GERMANY (26 tygielków); kobaltem podszkl. skrzyżowane miecze (3 tygielki z dziobkiem).
Niemcy, Miśnia, wytwórnia Rosenthala - zakład w Marktredwitz, XX w.