Nr katalogowy: 604
Serwis do kawy z opalizującą beżową marmoryzacją
Polska, Chodzież - fabryka porcelany i porcelitu
oraz Zakłady Porcelitu Stołowego "Tułowice"
w Tułowicach; okres powojenny (lata 50.- 60. XX w.)
dla 6 osób; składa się z dzbanka do kawy z pokrywka, cukiernicy z pokrywka, mlecznika i 6 małych filiżanek ze spodkami; naczynia puklowane, o neobarokowych formach, pokryte beżową, opalizującą marmoryzacją; wnętrza filiżanek, uchwyty, uszka i krawędzie złocone, pokrywka dzbanka złota;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
dzbanek - wys. 19 cm, cukiernica - wys. 9,2 cm,
mlecznik - wys. 8,5 cm,
filiżanki - wys. 4,4 cm, średn. ok. 7 cm,
spodki - wys. 2 cm, średn. 12,5 cm;
sygn. drukiem szaro-zielonym: w dwudzielnym wieńcu wpisane P, niżej półkoliście: CHODZIEŻ oraz: MADE IN/POLAND; mlecznik: druk brązowy: w dwudzielnym wieńcu z kwiatową palmetką litery P T, niżej półkoliście: TUŁOWICE / MADE IN POLAND.
Polska, Chodzież - fabryka porcelany i porcelitu oraz Zakłady Porcelitu Stołowego "Tułowice" w Tułowicach (mlecznik), okres powojenny (lata 50.- 60. XX w.)