Nr katalogowy: 814
Szafka neobarokowa
w typie Stollenschrank;
konstrukcja - świerk; fornir - orzech; okucia - mosiądz;
Europa Środkowa, Polska lub Niemcy, pocz. XX w.
w typie Stollenschrank;
zamykana jednoskrzydłowo, z szufladą u dołu, wsparta na parze toczonych nóg od frontu, z tyłu na pełnej ściance. Fornirowana wzorzystym orzechem, na skrzydle drzwi dekorowana rytowanym, stylizowanym ornamentem floralnym. Zwieńczona profilowanym gzymsem. Skrzydło drzwi ramowe z pojedynczą płyciną. We wnętrzu jedna półka na całej szerokości i druga wąska z zagłębieniami do powieszenia kieliszków. Okucia wycinane z blachy mosiężnej, o formach geometrycznych. Konstrukcja pleców ramowo-płycinowa. Wymiary: 141,7 x 78 x 46,5 cm; konstrukcja - świerk; fornir - orzech; okucia - mosiądz;
Mebel stylowy, w manierze barokowej. Sprzęty takie były modne w 2 poł. XIX w. na pocz. XX wieku. Nadawano im stylowe formy i dekoracje, wykonywano je jednak
w sposób mechaniczny.