Nr katalogowy: 726
Żyrandol w manierze Ludwika XVI,
8-ramienny, elektryczny
Europa Zachodnia, 1 dekada XX w.
8-ramienny, elektryczny;
ze szklaną, lekko wypukłą amplą z matowego szkła, przymocowaną do dekorowanej laurem obręczy; wokół niej symetrycznie, parami, rozmieszczone krótkie ramiona zdobione akantem i związanymi w kokardy wstęgami; całość zawieszona na 4 łańcuchach z ogniwami w postaci wydłużonych plakietek dekorowanych motywem liści i róż; w zwieńczeniu baldaszek w formie kokardy, z podwieszoną szyszką;
brąz złocony, mosiądz, szkło, wys. 82 cm, szer. 70 cm;