Nr katalogowy: 724
Żyrandol 12-świecowy
Europa Zachodnia, 3 tercja XIX w.
z esowatymi, ażurowymi ramionami rozmieszczonymi koncentrycznie, dwupiętrowo - po 6 na obu
poziomach, z wazonowymi tulejkami do obsadzania świec, na szerokich talerzykach; korpus kulisty, zdobiony
puklami, z podwieszoną złoconą, gładką kulą; trzon tralkowy, zwieńczony amforą z dwiema aplikowanymi
dziecięcymi główkami; baldaszek z dębowych liści, ozdobiony trzema medalionami z antykizowanymi głowami
kobiecymi;
brąz; wys. ca 80 cm, rozpiętość ramion ca 73 cm;