Nr katalogowy: 508
Półmisek owalny ze sceną wojskową
Rosja, St Petersburg, Cesarska Manufaktura
Porcelany, okres cara Mikołaja I (1825-1855)?
owalny, ze złoconym reliefem typu Neubrandenstein wokół kołnierza, w lustrze barwna miniatura w pejzażu: na pierwszym planie grupa wyższych oficerów
w mundurach gwardii cesarskiej(?) i gwardzista składający się do strzału. Lekko przetarte złocenia.
Porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 6 cm, 40 x 29 cm;
sygn. znakami rytymi (cyfry 2, 24 i napis: cup?); kobaltem podszkl. litera N (cyrylicą) pod koroną i cyfra I, przy obręczy dna kobaltem kropka i kreska.
Rosja, St Petersburg, Cesarska Manufaktura Porcelany, okres cara Mikołaja I (1825-1855)?