Nr katalogowy: 507
Kogut
Niemcy, koncern Rosenthala, Selb, model Juliusa
Feldtmanna z lat 30.XX w., powtórzenie
z 2 połowy XX w.(lata 60.-70.).
na owalnej, płaskiej podstawie barwnie upierzony kogut, z turkusowo-zielonym ogonem
i żółto- wiśniowo-szarym „kołnierzem” z piór wokół szyi i na grzbiecie.
Porcelana, farby podszkliwne, farby naszkliwne; wys. 25,5 cm; podstawa 16,5 x 14 cm;
sygn. na spodzie wyciskiem: J. FELDTMANN, 910; w reliefowej rocaillowej ramce druk zielenią
chromu: pod koroną: Rosenthal/ · GERMANY - / handgemalt i ukośnie: R;
okrągła złoto-zielona nalepka papierowa z literą B pośrodku i napisem wokół: · BERG · LŰBECK ·
GEGRŰNDET 1900
Niemcy, koncern Rosenthala, Selb, model Juliusa Feldtmanna z lat 30.XX w., powtórzenie
z 2 połowy XX w.(lata 60.-70.). Nalepka prawdopodobnie salonu - magazynu handlowego
w Lubece.