Nr katalogowy: 505
Gerydon neorenesansowy z trzema satyrami
Nieustalona wytwórnia europejska
(Niemcy?, Włochy?), kon. XIX - pocz. XX w.
słupek z okrągłym blatem; trzon w formie trzech brodatych satyrów
w opaskach-turbanach, odwróconych do siebie plecami i splecionych
ramionami, wspartych - każdy - na potężnej lwiej łapie opartej
na 3-dzielnej profilowanej podstawie. Szkliwiony w tonacji brązowobeżowej,
naśladującej marmoryzację. Reperowana od wewnątrz
podstawa.
Majolika, farby podszkliwne, koperta ołowiowa; wys. ok. 116 cm;
nie sygnowany.
Nieustalona wytwórnia europejska (Niemcy?, Włochy?), kon. XIX -
pocz. XX w.