Nr katalogowy: 502
Akt siedzącej
Śląsk ?, nieustalona pracownia-wytwórnia
ceramiczna (Giesche?), 2 poł. XX w.
na niskiej, wydłużonej podstawie akt siedzącej bokiem kobiety, z lekko podwiniętymi nogami, wspartej
prawą ręką o podstawę, z lewą dłonią na kolanie.
Fajans, szkliwo matowe, ceglasto-brązowe (imitujące kamionkę böttgerowską); wys. ok. 22 cm,
dł. ok. 33 cm; sygn. od spodu w reliefie: w podłużnym, nieregularny czworokącie litera G (lub C?) pod
koroną, niżej: 1051, ryta mała litera M.
Śląsk ?, nieustalona pracownia-wytwórnia ceramiczna (Giesche?), 2 poł. XX w.