Nr katalogowy: 905
Toaleta eklektyczna
konstrukcja sosnowa, dębowa, okleiny orzechowe,
snycerka w orzechu i dębinie, tafla lustrzana;
Europa Zachodnia, Niemcy? 4 ćw. XIX w.
dolną część mebla stanowi biurko o 2 szafkach, wspartych na 8 kulistych, spłaszczonych nóżkach; w szafce z lewej strony - 3 wysuwane szuflady, w prawej - u dołu szuflada, wyżej półka; drzwiczki szafek z wydatnymi, prostokątnymi poduchami, ujęte pilastrami dekorowanymi wstęgą; nad szafkami pośrodku jedna szuflada i dwie mniejsze po bokach; pionowe podziały podkreślone podobnymi elementami snycerskimi, jak po bokach drzwiczek; nastawę z trzema szufladkami (przydaną) - wiąże z biurkiem ten sam motyw dekoracji snycerskiej; tafla lustrzana - zamknięta łukiem, ujęta drewnianą ramą z motywem rautów i stylizowanego kimationu, zwieńczona okazałym szczytem z kartuszem i girlandami różanymi; po bokach lustra - wolutowo-akantowe spływy z parą konsolek o kolistych blacikach;
konstrukcja sosnowa, dębowa, okleiny orzechowe, snycerka w orzechu i dębinie, tafla lustrzana;
wys. 212,5 cm, szer. 116, głęb. 62 cm.
Mebel po konserwacji i przeróbkach.