Nr katalogowy: 831
Ikona - Matka Boska Tychwińska, w kiocie
tempera na desce, 21,8 x 18 cm;
Rosja, k. XIX w.
Maria zwrócona ku siedzącemu na Jej kolanach Jezusowi, trzymającemu w prawej ręce zwój; tło i bordiura złocone, wzorzyste, ze stylizowanym ornamentem roślinnym; u dołu podpis obrazu cyrylicą; wokoło głęboka, ażurowa, złocona rama snycerska z plastycznym motywem winnej latorośli; całość w kiocie - drewnianej gablotce, od frontu oszklonej, otwieranej; zwieńczenie wycięte faliście, osiowo, z umieszczonym pośrodku prostokątnym lusterkiem, z namalowanym czarną farbą krzyżem w promienistej glorii; tempera na desce, 21,8 x 18 cm;
rama: drewno lipowe, złocone na pulment;
kiot: drewno, szkło, 62 x 42,8 x 14 cm.
Rosja, k. XIX w.