Nr katalogowy: 820
Lampa naftowa
mosiądz złocony; szkło półmatowe otrawiane;
Niemcy? XIX/XX w.
z gruszkowatym, szklanym korpusem; wokół podstawy kolisty pierścień z mosiądzu złoconego, z pięcioma akantowymi
nóżkami; korpus ze szkła mlecznego, zdobionego przeźroczami ukazującymi wewnętrzną szmaragdową warstwę oraz
naszkliwną malaturą z motywami kwiatowymi; w zwieńczeniu mosiężna, złocona rozeta z 4 szklanymi, fasetowanymi soplami;
wyżej półkulisty zbiornik na naftę; klosz smukły, tulipanowy, ze szkła półmatowego z trawionym motywem stylizowanego ostu;
kominek szklany; na pokrętle znak nieustalonej firmy ze skrzyżowanymi halabardami i młotkami;
szkło dwuwarstwowe, malowane naszkliwnie, złocone;
mosiądz złocony; szkło półmatowe otrawiane; wys. 63 cm, średnica podstawy 15 cm.
Niemcy? XIX/XX w.