Nr katalogowy: 615
Serwis deserowy - do kawy, herbaty - Bettina,
z dekoracją kwiatową Pariser Frühling;
Niemcy, Selb (Bawaria), koncern Rosenthala,
lata 60. XX w.
składa się dzbanka do herbaty, dzbanka do kawy, cukierniczki, mlecznika, 6 filiżanek ze spodkami, płaskiej patery deserowej z uchwytami i 6 talerzyków deserowych ; dzbanki, cukiernica, mlecznik i filiżanki o konicznych formach; naczynia z barwnym motywem bladoróżowego kwiatu , zielonkawej trawy i gałązki seledynowych trójlistków; krawędzie naczyń złocone; lekko przetarte złocenia patery;
porcelana kremowa (Elfenbeinporzellan), druk barwny, złocenia; dzbanek do kawy - wys. 19 cm, szer. 23 cm; dzbanek do herbaty - wys. 15 cm, szer. 27 cm; cukiernica - wys.6,8 cm, mlecznik - wys. 8 cm; filiżanki - wys. 5,4 cm, średn. 10,3 cm; spodki - wys. 2,5 cm, średn. 15,2 cm; talerzyki - wys. 2,4 cm, średn. 19,6 cm; patera - wys. 2,3 cm, średn. 29,3 cm;
sygn. drukiem zielenią chromu: korona zamknięta/ Rosenthal/ ···/ · G E R M A N Y·/ Bettina/ ···; złotem druk: Pariser Frühling
oraz cyfry: 51, 16, 34, 35, 36, 22, 46, 48, 65, 24
Niemcy, Selb (Bawaria), koncern Rosenthala, lata 60. XX w.