Nr katalogowy: 611
Waza z pokrywą (do ponczu),
z fryzem z tańczącymi wieśniakami;
Niemcy, Villeroy und Boch, Mettlach, 1 ćw. XX w.
półkulista, z wydzieloną niską stopką i obręczową krawędzią, z uchwytami osadzonymi w plastycznych maskach maszkaronów; z lekko wysklepioną pokrywą z wycięciem na łyżkę i uchwytem z motywem dwu splecionych delfinów na kuli. W tonacji szarej, piaskowej, ceglastej i jasnokremowej; dekorowana reliefowym ornamentem neobarokowym w układzie pasowym wokół stopy, krawędzi brzegu i pokrywy (m.in. motywy masek, ornament listwowo-cęgowy, motywy owocowe i liściaste).
Na ceglastym szerokim szlaku wokół brzuśca biały relief ze scenami rodzajowymi: tańczące pary, biesiadujący i muzykujący wieśniacy. W 6 cęgowych kartuszach na pokrywie napisy czcionką gotycką: Assmanshausen, Bierstein, Ingelheim, Schartzhotberg, Bernkastel, Rüdesheim (nazwy znanych ośrodków winiarskich w Nadrenii); wyszczerbienie przy krawędzi, przebarwienia w środku wazy;
kamionka szara, barwiona powierzchniowo, nakładki, ucha i wnętrze szkliwione (szkliwo solne);
wys.36 cm, szer. (z uchami) ok. 40 cm; sygn. wyciskiem: motyw architektoniczny, w listwowej ramce: METTLACH, niżej w półkolu:VB / GESCHÜTZT/ 2087 (numer modelu), 93;
Niemcy, Villeroy & Boch, Mettlach, 1 ćw. XX w.