Nr katalogowy: 828
Zegar ścienny, ramowy
drewno złocone, mosiądz,
Austria, Wiedeń? ok. poł. XIX w.
obudowa w formie drewnianej skrzyni sosnowej; tarcza w obramieniu mosiężnym, emaliowana, z cyframi rzymskimi, umieszczona na snycerskiej, złoconej rozecie; poniżej otwór ukazujący ruch wahadła; tło mazerowane, naśladujące szylkret, z nałożonymi ozdobnymi, tłoczonymi blaszkami; wokoło głęboka rama złocona, architektoniczna, z motywem kolumienek i arkad; mechanizm z systemem bicia godzin i kwadransów, z repetycją; gong sprężynowy; na jego stelażu bity napis na wstędze: "J. G. P & S"; wahadło z soczewką solarną, tłoczoną w mosiężnej, złoconej blaszce;
drewno złocone, mosiądz, wys. 69 cm, szer. 49 cm, głęb. 16 cm.