Nr katalogowy: 612
Wazon dekoracyjny z pokrywą, na podstawie, z Muzami i puttami
Niemcy, Plaue, Von Schierhlz'sche
Porzellanmanufaktur Plaue GmbH, 2 poł. XX w.
o owoidalnym brzuścu z uchwytami - plastycznymi postaciami siedzących Muz: 1) z harfą, 2) z hełmem z piórami; na szpulowej stopie, okrągłej podstawie na 4 wolutowych nóżkach i z wysoką, ażurową pokrywą z wpustem, zwieńczoną kartuszem z plastycznym kwiatonem, z dwoma półnagimi puttami przy kartuszu; wokół stopy oraz z dwu stron brzuśca plastyczne kompozycje kwiatowe (gałązki, wieńce), uzupełnione reliefowymi rocaillami; w kwiatowych wieńcach na brzuścu barwne bukiety; klejony wpust pokrywy, drobne ubytki dekoracji plastycznej;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 62 cm (całość); sygn. drukiem zielonym: tarcza z trzema stylizowanymi listkami, po koroną, niżej: von Schierhoz/Handmalerei; drukiem szarym: krąg z rozetką z kropek w środku i napisem wokół (wewnątrz): Made in · Germany.
Niemcy, Plaue, Von Schierhlz'sche Porzellanmanufaktur Plaue GmbH, 2 poł. XX w.