Nr katalogowy: 611
Lampa z miniaturą dworską na porcelanowej podstawie
miniatura sygn. p.d.: Rochette;
Francja, Sevres (?), 2 poł. XIX w.
o porcelanowym trzonie w oprawie z brązu , z kloszem z materiału (stylizacja współczesna); trzon owoidalny, ciemno-kobaltowy (bleu roi), ze złoceniami wypukłymi, z motywem symetrycznej, podwójnie przeplecionej girlandy z gałązek kwiatowych podwieszonej na gałązkach i kokardzie oraz - od frontu - z barwną miniaturą w owalnej złoconej rezerwie obwiedzionej roślinnymi złoceniami wypukłymi : w scenerii parkowej para w strojach XVIII-wiecznych: siedząca na ławeczce dama w różowej sukni, z laską pasterską w lewej dłoni oraz stojący obok kawaler w niebieskim fraku i peruce, grający na mandolinie;
miniatura sygn. p.d.: Rochette; montaż i podstawa lampy z brązu; porcelana, kobalt (bleu roi), złocenia wypukłe, farby naszkliwne, brąz (złocony?), materiał i pasmanteria (klosz).
Sygnatura uznawana w literaturze przedmiotu za znak malarza związanego z wytwórnią w Sčvres.