Nr katalogowy: 608
Grupa biskwitowa - Alegoria Miłości (?)
biskwit porcelany (odlew);
Nieokreślona wytwórnia, 2 poł. XX w.
- powtórzenie wzoru wcześniejszego.
na klasycystycznej owalnej podstawie na 6 prostokątnych nóżkach, obwiedzionej ornamentem z liści lauru i kostki, z trzema wieńcami z kokardą - trzy postaci w strojach antykizujących (para: dziewczyna z girlandą i młodzieniec wpinający jej we włosy różę oraz dziewczyna podtrzymująca girlandę), otaczające wysoki, okrągły cokół ze stojącym nań nagim chłopcem - uskrzydlonym Amorem z kołczanem, opartym o pień z podwieszoną girlandą róż; u stóp cokołu kosz z kwiatami i rozrzucone róże; drobne ubytki dekoracji plastycznej (kwiatki, palce dłoni Amora);
biskwit porcelany (odlew); wys. ok. 42 cm, podstawa 9 x 34 x 25 cm; na krawędzi podstawy od spodu wycisk: x 9371.
Nieokreślona wytwórnia, 2 poł. XX w. - powtórzenie wzoru wcześniejszego.