Mathurin MOREAU (1822-1912)
Nr katalogowy: 211
Echo
brąz, odlew patynowany, mosiądz;
Francja, pocz. XX w.
młoda kobieta siedząca na skale obrośniętej bluszczem, odgarniająca lewą ręką długie włosy w geście nasłuchiwania;
podstawa kolista, ujęta mosiężnym pierścieniem; na podstawie sygnatura:
"Math. Moreau"; poniżej "Hors Concours" [Poza konkursem];
brąz, odlew patynowany, mosiądz; wys. 57 cm, średnica podstawy 20 cm.
Francja, pocz. XX w.