Nr katalogowy: 728
Zegar - amfora, porcelanowy
pod kopułą dzwonka napis: Japy Freres.
Francja, k. XIX w.
Tarcza zegara osłonięta oszklonymi drzwiczkami, obramowanymi perełkowym ornamentem, okrągła, emaliowana na biało, z dekoracyjnymi, arabskimi
cyframi godzin i arabskimi cyframi minut zaznaczonymi co kwadrans; na tarczy napis: Balthazard / Aaria. Wskazówki złocone w stylu Ludwika XV. Obudowa:
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; Francja, naśladownictwo Sevres(?), k. XIX w. Mechanizm z naciągiem sprężynowym, z wychwytem kotwicznym,
z wahadełkiem; system bicia godzin i kwadransów, ze spiralą rezonansową.
Na blasze mechanizmu zegara wygrawerowany nr 10009, pod kopułą dzwonka napis: Japy Freres. Francja, k. XIX w.