Gabriel BODENEHR (1673-1766)
Nr katalogowy: 724
Widok oblężonego [przez Szwedów] Torunia
Augsburg, 1709.
z napisem u góry: „THORN mit A[nn]o 1658 erlittener Belagerung”; w prawym dolnym narożu sygnatura: „G. Bodenehr fec. Et. Excud. Aug. Vind.” ; na
marginesach opis bitwy i legenda w dwóch kolumnach, w jęz. niemieckim;
miedzioryt kolorowany, wymiary w świetle oprawy: 19,3 x 38 cm; ramka złocona, szkło;
Augsburg, 1709.