Peter SCHENK (1645-1715)
Nr katalogowy: 722
Panorama Gdańska
Amsterdam, k. XVII w.
z dwujęzycznym podpisem u dołu - z lewej niemieckim,
z prawej łacińskim: „DANTISCUM Prussiae Regalis
Polonicae caput com= / mercys, Gymnasio studysq,
celeberrima, splendidissimaq”; w narożu lewym u dołu
sygn. : „Pet. Schenk”, w prawym - „Amst. C.P. / 93”;
miedzioryt kolorowany, wymiary w świetle passepartout:
23 x 28 cm; ramka złocona, szkło;
Amsterdam, k. XVII w.