Nr katalogowy: 619
Komplet do kawy i herbaty
Petersburg, Anton Christian Iwersen,
1828 i Warszawa, Franciszek Cmoch, 1921-31
składający się z dzbanka do kawy, imbryka do herbaty, cukiernicy w formie wazki i mlecznika; korpusy naczyń dołem pionowo puklowane, wyżej zdobione
pasem ornamentu różanego, a na krawędzi moletowaną taśmą rozetkową; nakrywki dekorowane rozetą z promieniście ułożonych pukli i drewnianym
uchwytem; ucha osadzone w tulejkach srebrnych drewniane (oprócz cukiernicy);
srebro próby 84 i 3, wnętrze złocone, drewno; dzbanek - wys. 19,4 cm, szer. 28,5 cm, głęb. 12 cm; imbryk - wys. 14,4 cm, szer. 25,7 cm, głęb. 12,8 cm;
cukiernica - wys. 15,1 cm, szer. 20,2 cm, głęb. 13 cm; mlecznik - wys. 10,8 cm, szer. 14,5 cm, głęb. 8,5 cm; waga 2474 g.
Petersburg, Anton Christian Iwersen, 1828 i Warszawa, Franciszek Cmoch, 1921-31
Anton Christian Iwersen, syn osiadłego w Petersburgu złotnika z Dorpatu jest autorem imbryka do herbaty oraz mlecznika, natomiast Franciszek Cmoch w latach 20. XX w. dorobił brakujące (lub zniszczone), pasujące do oryginalnych naczyń, analogicznie dekorowane - dzbanek do kawy i cukiernicę