Nr katalogowy: 617
Para świeczników
Polska, lata 80. XVIII w.
na kolistych, wysklepionych stopach ozdobionych repusowanymi
festonami laurowymi z rozetami; trzony krótkie, tralkowe, ujęte
u góry i u dołu w koguci grzebień, dekorowane festonami,
zakończone tulejką wazonową z szerokim, gładkim kołnierzem;
srebro próby 12 (m.in. repunca krakowskiego urzędu probierczego
z lat 1806-1809); wys. 22 cm, średnica stopy 13,6 cm; waga 907 g
Polska, lata 80. XVIII w.