Nr katalogowy: 518
Dzbanek z dekoracją pejzażową
Niemcy, Hanau (lub Bayereuth?),
2 poł. XVIII w.
o kulistym brzuścu, z wydzieloną stopką, z wysoką, wąską szyjką z małym
dziobkiem.
Wokół brzuśca miniatura ze schematycznym pejzażem z zabudowaniami.
Szyjka i stopa malowane w kobaltowe „obrączki”. Z oprawą cynową:
pokrywka z literami O.W.W. montowana na uszku i oprawa stopy.
Fajans, szkliwo cynowe, kobalt, cyna; nie sygnowany; wys. 17 cm.
Niemcy, Hanau (lub Bayereuth?), 2 poł. XVIII w.