Nr katalogowy: 517
Para wazonów dekoracyjnych z pokrywami,
z motywem żaglowców
Holandia, Delft, warsztat De Porseleyne Bijl,
3 ćw. XVIII w.
z motywem żaglowców
wazony tralkowe, 8-boczne, spłaszczone, przyścienne, z pokrywami
z rocaillowym uchwytem. Na brzuścach od frontu - reliefowe kartusze
z miniaturą pejzażową ze sztafażem: łodzie żaglowe przy nabrzeżu
z zabudowaniami; na pokrywach od frontu motyw łodzi z rybakiem
i mostek. Na bokach i tylnych ściankach - stylizowane gałązki.
Fajans, szkliwo cynowe, kobalt (dekoracja z przepróchy); wys. 27 cm
(z pokrywą); sygn. kobaltem podszkl. stylizowany topór i bokiem: V
Holandia, Delft, warsztat De Porseleyne Bijl, 3 ćw. XVIII w.