Nr katalogowy: 515
Kufel z pasterzem z laską i palmami
Niemcy, Berlin, manufaktura Johanna
Gottlieba Menicusa (lub Erfurt?),
lata ok. 1755-1760
cylindryczny; od frontu pasterz w tanecznej pozie, z kijkiem pasterskim
w dłoni, z boków- stylizowane palmy. Pokrywa cynowa z oprawą na uchu,
z medalionem ze sceną pożegnania jeźdźca i napisem: ICH REISE FORT
VON DIESEN ORT wokół, cyfra 23 i litery A.M.M. Fajans, szkliwo cynowe,
farby muflowe, oprawa cynowa; wys. 26 cm (z pokrywą); nie sygnowany.
Niemcy, Berlin, manufaktura Johanna Gottlieba Menicusa (lub Erfurt?), lata ok.
1755-1760