Nr katalogowy: 513
Filiżanka ze spodkiem
z dekoracją złoconą;
Czechy, Slavkow(Schlaggenwald),
okres Liepperta i Haasa, lata 1830 - 1847
z dekoracją złoconą;
filiżanka campana, spodek miseczkowy. Wokół czaszy filiżanki i kołnierza
spodka złoty ornament liściastych wolut i koszy z owocami. Krawędzie
złocone. Lekko przetarte złocenia w lustrze spodka. Porcelana, złocenia
błyszczące, grawerowane; filiżanka: wys. 8 cm (z uchem), spodek:
wys. 2,8 cm, średn.14 cm; sygn. na spodku: wyciski: S, 831 (data roczna), 15
Czechy, Slavkow(Schlaggenwald), okres Liepperta i Haasa, lata 1830 - 1847
Elegancki wyrób znanej wytwórni czeskiej z jej najlepszego okresu.