Nr katalogowy: 512
Serwis deserowy do kawy,
model Sansouci, z dekoracją kwiatową;
Niemcy, Selb (Bawaria), fabryka Rosenthala,
lata 30.- 50. XX w.
składa się z 12 filiżanek ze spodkami, 12 talerzyków deserowych , dzbanka
pokrywką, cukiernicy z pokrywką i mlecznika. Naczynia z reliefem z
treliarzem i gałązkami oraz rocaillowymi rezerwami, z barwną dekoracją
kompozycjami kwiatowymi w rezerwach i drobnymi rzutami kwiatowymi.
Porcelana kremowa ( Elfenbeinporzellan), druk barwny, złocenia; dzbanek:
wys. 25cm, cukiernica: wys. 13,5 cm, mlecznik: wys. 10 cm, filiżanki:
wys. 7,5 cm, spodki: wys. 2 cm, średn. 14 cm, talerze: wys. 2,5 cm,
średn. 17,7 cm; sygn. drukiem zielenią chromu: Rosenthal/ korona/ SELB ·
GERMANY/ SANSSOUCI/ - · - , lub: Rosenthal/ korona/ G E R M A N Y /
SANSSOUCI/·; na dzbanku dodatkowo: Echt/ Elfenbein.
Niemcy, Selb (Bawaria), fabryka Rosenthala, lata 30.- 50. XX w.