Nr katalogowy: 511
Pudel
Niemcy, koncern Rosenthala, Selb-Plösberg,
1 poł. lat 50. XX w.,
model Theodora Kärnera (1884 - 1966).
figurka szarego pudla z jasną obróżką. Porcelana, farby podszkliwne; wys. 19 cm, dł. 20 cm; sygn. wyciskiem: PROF. Th. KÄRNER oraz: 1211 (numer
modelu); druk zielenią chromu: korona/ Rosenthal/ SELB . PLÖSSBERG/ GERMANY/ - ·· - ; handgemalt.
1 poł. lat 50. XX w., model Theodora Kärnera (1884 - 1966).
Model znanego rzeźbiarza-animalisty, współpracującego z Rosenthalem od 1918 roku; Kärner realizował także projekty dla wytwórni w Nymphenurgu i
Hutscheneuthera w Selb.