Nr katalogowy: 510
Serwis do kawy Art Déco
Czechosłowacja, Zakłady Porcelanowe w Dvorach
(dawn.firma Gebr.Benedikt A.G.), okres powojenny.
składa się z dzbanka z pokrywką, cukiernicy z pokrywką, dzbanuszka na
mleko i 6 filiżanek ze spodkami. Naczynia o konicznych, uskokowych
brzuścach, z uszkami łamanymi pod kątem ostrym, zdobione motywem
geometrycznych figur i krzyżyków z półksiężycem. Krawędzie i uszka
złocone; lekko przetarte złocenia.
Porcelana, druk naszkliwny, złocenia; dzbanek: wys. 14 cm, cukiernica:
wys. 12 cm, mlecznik: wys. 8,5 cm, filiżanki wys. 6 cm,
spodki: wys. 1,2 cm, średn. 11,3 cm;
sygn. drukiem szaro-zielonym: monogram wiązany GB i napis:
Made in Czecho - Slowakia Wokół; n spodkach i filiżankach dodatkowo
druk: Fac. , Dec., z wpisanymi odręcznie numerami wzoru: Fac. 1201
oraz dekoracji: 11.672
Czechosłowacja, Zakłady Porcelanowe w Dvorach (dawn.firma
Gebr.Benedikt A.G.), okres powojenny.