Nr katalogowy: 509
Wazon z dekoracją
w typie dalekowschodnim;
Europa - Anglia, Japonia? XIX/XX w.
w typie dalekowschodnim;
Wysmukły, zwężający się ku dołowi, z krótką, rozchyloną szyjką; dekorowany wzorem "tapetowym" z motywami feniksów w kręgu, gałązkami listków,
spiralami i smokami; w trzech podłużnych rezerwach - motywy pejzażowe z ptakami: 1) kwitnący krzew chryzantem i kuropatwy, 2) motyw morskiej fali
i lecący sokół (orzeł ?), 3) zarośla kwiatowe i trzy ptaki; porcelana, szkliwo o seledynowym zabarwieniu na dnie, kobalt podszkliwny - druk i dekoracja ręczna
z elementami przepróchy; wys. 80 cm; nie sygnowany; Europa - Anglia, Japonia? XIX/XX w.