Nr katalogowy: 507
Zespół talerzy serwisowych
z wzorem Bella
Niemcy, Mettlach, wytwórnia Villeroy & Boch,
1 ćw. XX w.
z wzorem Bella
półmisek okrągły, 6 talerzy płytkich, 12 talerzy do przystawek w dwu wielkościach
(po sześć) i owalna salaterka. Razem: 20 naczyń. Wokół kołnierzy granatowo-szary szlak
ornamentu z motywem wazy z owocami w kartuszu i kwiatowymi festonami. Szkliwo
z krakelurą, przebarwienia i wżery pod szkliwem, pęknięta salaterka, jeden talerz
z odpryskiem przy brzegu. Fajans delikatny, druk, szkliwo ołowiowo-boraksowe;
półmisek: wys. 5 cm, średn. 33,2 cm, talerze płytkie: wys. 2,5 cm, średn. 25 cm, talerze
do przystawek: wys. 1,7 cm, średn. 17,5 cm oraz: wys. 1,5 cm, średn. 16 cm; sygn.
drukiem granatowo -zielonkawym: Merkury w popiersiu, niżej w kartuszu okuciowym:
VILLEROY & BOCH, w półkolu: METTLACH, niżej: GESCHUTZT lub: Made in Saar
Basin(?); na części talerzy w sygnaturze umieszczony dodatkowo napis :BELLA.
Niemcy, Mettlach, wytwórnia Villeroy & Boch, 1 ćw. XX w.