Nr katalogowy: 506
Wazon secesyjny z rusałką
Nieokreślona manufaktura,
pracownia europejska, 1 poł. XX w.
o owoidalnym brzuścu i długiej, smukłej szyjce z rozchyloną krawędzią; na szyjce
i brzuścu zakomponowana spiralnie rzeźbiarska kompozycja z nagą nimfą-rusałką w sieci
z muszlami, podtrzymywanej przez nagie uskrzydlone putta, pomagające nimfie wydostać
się z sieci. (Pęknięcia, przetarcia i drobne ubytki szkliwa, przetarcia i drobne ubytki szkliwa
na krawędziach rzeźb (rusałka, putta, sieć, muszle); ślady reperacji (główka jednego putta,
skrzydełka).
Fajans , jasnokremowe szkliwo z ołowiową kopertą; wys. 90 cm; nie sygnowany.
Nieokreślona manufaktura, pracownia europejska, 1 poł. XX w.