Nr katalogowy: 910
Komoda klasycystyczna
sosna, fornir oraz intarsje - orzech, śliwka, dębina;
Europa Północna (?), pocz. XIX w.
o prostych bokach, froncie, ze ściętymi przednimi narożami, dwuszufladowa, fornirowana, intarsjowana, wsparta na czterech niskich, graniastych, zbieżnych nóżkach. Frontowe naroża blatu wysunięte ryzalitowo. Powierzchnie obwiedzione szerokim obramieniem i żyłką tworzącą w wewnętrznych narożach niewielkie kwadratowe pola, a pozostała, wewnętrzna część pól wypełniona wzorzystym fornirem. Między szufladami, a blatem i cokołem dekoracja z pasów lub perełkowania. Okucia mosiężne, szyldy owalne, perełkowane na obrzeżu zwieńczone kokardą, a uchwyty w formie podwieszanych chust;
75,5 x 99,5 x 53,7 cm.
Mebel o typowej formie i dekoracji dla stylu klasycystycznego w redakcji północnoeuropejskiej.