Nr katalogowy: 719
Para figurek - król i królowa
srebro próby 835 sygnowane; Niemcy,
Pforzheim, Lutz und Weiss (zał. 1882), k. XIX w.
umieszczonych na niskich postumentach prostopadłościennych o ściętych narożach, ozdobionych szerokim pasem roślinnego ornamentu ażurowego. Postaci w strojach stylizowanych na średniowieczne, z wyraźną fakturą materiału, w koronach na głowach, z tarczami herbowymi. Mężczyzna w półzbroi wsparty o tarczę herbową i miecz. Kobieta z wysoką laską w lewym ręku, z tarczą herbową u stóp; twarze i dłonie kobiety z kości;
srebro próby 835 sygnowane (znak firmy słaboczytelny);
wys. 22,5 cm (kobiety 23,5), szer. 7,5 cm, głęb. 7,5 cm; waga 1080 g.
Niemcy, Pforzheim, Lutz & Weiss (zał. 1882), k. XIX w.