Serwis z ornamentem waz i girland
Niemcy, Selb, wytwórnia Rosenthala,
lata 30./40. XX w.
zespół dla 12 osób; składa się z okrągłej wazy z namiotową pokrywą, na stopce, sosjerki 2-usznej na talerzowej podstawie, dwu paterek na wysokich nóżkach, niskiej paterki, trzech półmisków podłużnych różnej wielkości, trzech półmisków okrągłych różnej wielkości, 12 talerzy głębokich, 24 talerzy płytkich i 12 talerzyków do przystawek; razem 56 naczyń.
Naczynia dekorowane szlakiem girland z drobnych różyczek, podwieszonych na przemian na wachlarzowych owalach i stylizowanych wazach-wazonach osadzonych na2-dzielnej wolucie. Krawędzie i wręby luster złocone, uchwyty sosjerki i wazy
z plastycznymi maskami kobiecymi. Niewielki muszlowy odprysk przy krawędzi jednego talerza płytkiego (odwrocie) i przy brzegu kołnierza paterki (odwrocie);
porcelana, druk barwny naszkliwnie, złocenia;
waza - wys. 29 cm, szer.(z uchami) 38 cm;
sosjerka - wys. 13 cm, 26 x 18,5 cm;
paterki wysokie - wys. 14,7 cm, średn. 24 cm;
paterka niska - wys. 6 cm, średn. 23,6 cm;
półmiski podłużne - wys. 4 cm, 23,3 x 12,5 cm (2 szt.); wys. 3,4 cm, 37,5 x 24 cm;
półmiski okrągłe - wys. 3,5 cm, średn. 30,2 cm (1 szt.), wys. 3 cm, średn. 35,5 cm (1 szt.), wys. 5,8 cm, średn. 35,8 cm (1 szt.); talerze głębokie - wys. 4,5 cm, średn. 25 cm;
talerze płytkie - wys. 3 cm, średn. 25,5 cm;
talerze do przystawek - wys. 2,8 cm, średn. 12,5 cm;
sygn. drukiem zielenią chromu: korona? Rosenthal/ · / SELB - BAVARIA, lub: · SELB - BAVARIA ·
Niemcy, Selb, wytwórnia Rosenthala, lata 30./40. XX w.