Nr katalogowy: 606
Wazon 4-boczny z dekoracją ornamentalną
Belgia, La Louviere, wytwórni ceramiki Keramis
Boch Freres, proj. Charles Catteau, lata 30./40. XX w.
prostopadłościenny, o podstawie kwadratowej. Na ściankach pionowa płytka kanelura w ciemnogranatowe i jasno-seledynowe pasy o żółtawym konturze, z żółtą dekoracją ornamentalną wokół górnej części wazonu: szeroki szlak żółto - seledynowego ornamentu geometrycznego z sześcioma polami na każdym boku z dekoracją naprzemianległą ze stylizowanymi gwiazdkami lub kratownicą. Wewnątrz szkliwiony w kolorze czarno-granatowym;
ceramika (fajans), szkliwa barwne matowe i półmatowe, farby naszkliwne; wys. 23,5 cm, podstawa 9,6 x 9,6 cm; sygn. drukiem granatowym: idący pies, poniżej: KERAMIS/ MADE in BELGIVM , obok ciemno-kobaltowe faksymile: Ch. Catteau, naszkl. żółte: L.D./1139, wycisk: 1032
Belgia, La Louviere, wytwórni ceramiki Keramis Boch Freres, proj. Charles Catteau, lata 30./40. XX w.
Interesująca realizacja projektu Charlesa Catteau (1880-1966), jednego z najlepszych designerów ceramiki w stylu Art Dčco. Catteau, ceramik i technolog wykształcony
w Sevres, praktykujący w Sevres i Nymphenburgu, związany był z wytwórnią Royal Boch Keramis w latach 1906-1945; od 1907 roku kierował działem wzornictwa wytwórni,
założył w La Louvičre szkołę przemysłową i Stowarzyszenie Przyjaciół Sztuki; laureat (wraz z wytwórnią) Grand Prix na Wystawie Sztuki Dekoracyjnej w Paryżu w 1925 roku.