Nr katalogowy: 206
Putto
drewno lipowe, polichromowane i złocone;
Małopolska?, Wielkopolska?, 2 ćw. XVIII w.
wys. 43 cm. Małopolska?, Wielkopolska?, 2 ćw. XVIII w.
Siedząca postać putta z draperią na biodrach podkurcza prawą nogę, lewą zwieszając w dół, lewą rękę wyciąga wysoko w geście przytrzymywania nieokreślonego przedmiotu ku któremu zwraca też wzrok. Był to zapewne kartusz lub atrybut. Putto mogło pochodzić zarówno z ołtarza, epitafium, jak też z prospektu organowego czy stalli. Opracowanie głowy i draperii wskazują na warsztat małopolski lub wielkopolski pozostający pod wpływem barokowej rzeźby śląskiej.