Xavier RAPHANEL (XIX w.)
Nr katalogowy: 203
Figura tańczącej dziewczyny
alabaster;
Francja, pocz. XX w.
wśród łanów zboża, ze snopem kłosów u bosych stóp; młoda chłopka w czepku na głowie, w bluzce, sznurowanym gorsecie, długiej spódnicy i podwiniętym fartuchu - z lewą ręką wspartą na biodrze i prawą uniesioną w tanecznym geście; na nieregularnej podstawie z przodu - sygn. „X. Raphanel";
alabaster; wys. 78 cm, szer. 34 cm, głęb. 27 cm.
Francja, pocz. XX w.