Nr katalogowy: 738
Polifon
Szwajcaria?, 4 ćw. XIX w.
z mechanizmem grzebieniowym , z sześcioma melodiami na
mosiężnym walcu - w drewnianej prostopadłościennej skrzynce
z płaskim wiekiem; na wewnętrznej stronie wieczka umieszczona
papierowa naklejka z wypisanym ręcznie repertuarem (tytuły w jęz.
angielskim)
drewno orzechowe, mahoń, żyłka intarsji jaworowa; mosiądz, stal;
wys. 13 cm, szer. 46,5 cm, głęb. 17,5 cm.
Szwajcaria?, 4 ćw. XIX w.