Nr katalogowy: 720
Zegar konsolowy, neorokokowy
Francja, Paryż, k. XIX w.
zespolony na stałe z konsolą; wykonany z brązu złoconego; obudowa ażurowa, zdobiona akantem, kratką regencyjną, małżowiną etc.; w zwieńczeniu plastyczny bukiet kwiatów; tarcza z brązu, osłonięta szklanymi drzwiczkami, z cyframi rzymskimi na nakładanych , emaliowanych plakietkach; u dołu napis: „LEROY A PARIS”; z tyłu szklane drzwiczki osłaniają mechanizm z naciągiem sprężynowym, regulatorem wahadłowym i paryskim systemem bicia godzin i półgodzin; na płycie mechanizmu napis: „LENOIR A PARIS”; brąz złocony, stal, emalia; wys. 41,5 cm, szer. 29 cm, głęb. 17 cm.
Francja, Paryż, k. XIX w.